Alan Ibrus

Blog

2017

Software and plugins that I cannot live without

, 0 comments

Just a small list of software and plugins that without I couldn't continue as productive JavaScript developer and Linux user. I encourage you to try those out aswell. Everything on this list is having productivity in mind.

Continue reading »

Why I made and switched to custom blog engine and what are the benefits

, 0 comments

Before today, my personal site and blog was running on WordPress, a quick and convenient solution for most.

However, for my purposes, it wasn't good enough. Here's why I decided to write my own site engine and how I decreased loading time by alot! New Blog Engine

Continue reading »

Tark kodu. Raspberry PI ja valvesüsteem, kaamera, temperatuur, Messenger Bot...

, 0 comments

Seekord uuest projektist.

Smart-Home Touchscreen

Idee

Et majal oli DSC signalisatsioonisüsteem juba varasemalt paigaldatud, koos liikumis- ja usteanduritega siis tahtsin hirmsasti, et ma ei peaks seda koledat valget nuppudega valvepulti enam kunagi kasutama. Aga ma ei tahtnud kogu valvesüsteemi välja vahetama hakata. Alguses mõtlesin, et prooviks kuidagi andurite kaablid Raspberry külge ühendada. See kõlas natukene turvariskina ja samuti vajanuks üsna sügavuti elektroonikasse uppumist ja erinevate komponentide tellimist, jootmist… Ühesõnaga olnuks väga suur projekt.

Continue reading »

2.5 aastat hiljem

, 0 comments

Viimane projekt, millest siin kirjutasin (Arvutist juhitav, mobiilse võrguga auto) sai küll mingil etapil “valmis” aga peale mida jäi asi kohe ka nurka seisma. Võtan siin korraks viimase seisu sellega kokku ja siis teen kohe postituse uuest, seekord päriselt valmis projektist.

Uus auto platvorm

Continue reading »

2014

Mobiilivõrgu-auto update: reaalajas video (peaaegu)

, 0 comments

Sisuliselt kõik levinud videoedastusmeetodid ja -protokollid läbi proovitud! Olin peaaegu kogu projekti korstnasse kirjutamas, sest Raspberryst lihtsalt ei tundunud olema võimalik alla 1-sekundilise viivituse videot kuidagi kätte saada, seda isegi sisevõrgus. Olin päris nördinud, et tänasel päeval ei ole ainsatki normaalset lahendust. Lahendusi on aga kõik on suure viivitusega. Ja põhimõtteliselt reaalaja video edastamine veebi tuli kohe ära unustada. Uskumatu aga selleks ei leidnudki ühtki head lahendust ja selle üle olin väga pettunud kuna plaan oli teha 100% browser-based juhtimine.

Continue reading »

Puldiga auto transformeerumine videot edastavaks 3G autoks

, 0 comments

3G auto

Kunagi ammu tekkis mõte, et tahaks proovida kaameraga varustatud mänguautot arvutiga juhtida. Nii, et auto peal olev kaamera edastab üle võrgu videopilti ja ise juhin teda samal ajal klaviatuuri nooleklahvidest.

Continue reading »

2012

Raspberry PI + Node.JS + ID-kaart + Puutepaneeli demo

, 3 comments

Viimasel ajal hakkab mul nähtavasti vähem-juttu-rohkem-videosi moto trendiks saama. Niisiis jätkan seda trendi ja jätkan ka üht teist trendi nimega Raspberry PI.

Continue reading »

Raspberry PI + LCD + Puutepaneel

, 6 comments

Uh, kiire täiendus mu Raspberry PI uuendustest ja saavutustest. Eriti pikalt kirjutada ei jõua, aga väike ülevaade siiski:

Continue reading »

Raspberry PI + Node.JS + ID-Kaart

, 3 comments

Hei. Pole päris ammu suvatsenud oma blogisse midagi postitada. Noh, tegelikult ei ole midagi asjalikku öelda olnud ja “pastakast” jutte imeda ka ei taha. Täna otsustasin midagigi kirjutada, kuna mul on midagi, mida eestis tänase päeva seisuga on ilmselt vaid mõni üksik isend. Mõne kuu pärast on neid siin juba sadu, kui mitte tuhandeid. Ja sealt edasi juba ilmselt hakkavad need vidinad levima kui kulutuli. Well...

Continue reading »

Photo of author

About the author

I'm Alan Ibrus, a Software Developer, geek, consultant and IoT engineer from Estonia. More about me.