Hei. Pole päris ammu suvatsenud oma blogisse midagi postitada. Noh, tegelikult ei ole midagi asjalikku öelda olnud ja “pastakast” jutte imeda ka ei taha. Täna otsustasin midagigi kirjutada, kuna mul on midagi, mida eestis tänase päeva seisuga on ilmselt vaid mõni üksik isend. Mõne kuu pärast on neid siin juba sadu, kui mitte tuhandeid. Ja sealt edasi juba ilmselt hakkavad need vidinad levima kui kulutuli. Well...

Nädal tagasi saadeti mulle inglismaalt mõõtudelt küll väike, aga omadustelt ning hingelt suur lelu:

Esimene Raspberry PI

Nime talle panema ei pidanud – tootjad kutsuvad teda Raspberry PI-ks. Tegemist on tegelikult ühe lihtsa ja odava arvutiga. Arvutiga, mille hind on 25$/35$, mille välised mõõtmed on identsed krediitkaardi omaga, mille tehnilised näitajad on aga palju suuremad, kui esialgu arvata oskaks: 700mHz ARM protsessor, Videocore 4 graafikaprotsessor, 256MB RAM mälu, 2xUSB 2.0 porti, Ethernet, 3.5mm audio väljund, HDMI ja RCA videoväljundid. Suudab täiesti eduliselt 1080p videot @ 30 kaadrit sekundis maha mängida ja isegi Quake 3 arvutimängu jooksutada :) Päris uhke, eriti arvestades veel asjaolu, et energiat tarbib see isend kõigest ~3.5W (5V@700mA). Ehk siis põhimõtteliselt võib teda toita ka mõni patarei või aku. Mina kasutan praegu standardset micro-USB mobiililaadijat. Operatsioonisüsteem, minul antud juhul Debian, laetakse SD kaardi pealt.

Igatahes, olen peale lelu kätte saamist juba natukene talle ja endale kohaselt mänginud ka – Node.JS peale aetud ja üle SSH väheke juba arendustööd teinud. Siin on esimene katsetus Node.JS-is kiirelt tehtud rakendusega, mis oskab Raspberry PI järele ühendatud lugejalt ID kaardi andmeid lugeda:

Ideid ja mõtteid, mida selle plaadiga peale hakata, on ohtralt ja katsun erinevaid etappe kajastada ka siinses blogis.